.:




:. 

Na tej stronie prezentować będziemy płyty z nagraniami festiwalowymi. Zapraszamy wszystkich do wspólnego redagowania tej strony przez uzupełnianie i korygowanie zawartych tutaj informacji. Aby zamówić archiwalne numery pisma lub płyty - przejdź do sklepu.


  Konkurs Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze

15-16 czerwca 1962

I nagroda: Aleksander Nizowicz, II nagroda: Jarosław Szulc; III nagroda: Luba Tomczyk.

6-8 czerwca 1963

I nagroda: Irena Szymańska, II nagroda: Zdzisława Sośnicka; III nagroda: Lidia i Walentyna Dubrowin.

4-6 czerwca 1964

I nagroda: Andrzej Łukaszewski, II nagroda: Stefania Seremak i Halina Woźniak; III nagroda: Mirosława Kowalak.

  Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze

3-5 czerwca 1965

I nagroda: Danuta Sosnowska, II nagroda: Henryka Maciejewska; III nagroda: Anna Samojłowa.

2-4 czerwca 1966

15 nagród, m.in. dla Anny Pietrzak.

EP N-0453 Muza, 1966
Festiwal Piosenki Radzieckiej
Nie spiesz się (Maria Roszniowska) / Ciszej serce (Waldemar Wypych) // Na zwiadach (Anna Pietrzak) / Pantofelki (Zbigniew Adamski)

Do sklepu!

10-12 czerwca 1967

I nagroda: Maria Mikołajewicz, II nagroda: Ewa Pilecka; III nagroda: Ewa Góra.

6-8 czerwca 1968

I nagroda: Jerzy Szepf, II nagroda: Janina Patocka; III nagroda: Jadwiga Sokołowska.

4-7 czerwca 1969

I nagroda: Zbigniew Rogowski, II nagroda: Elżbieta Zielińska; III nagroda: Maria Szeliga.

3-6 czerwca 1970

I nagroda: Urszula Smoła i Maria Warzyńska, II nagroda: Irena Aleksandrow i Wiesława Bieniaszewska; III nagroda: Danuta Sobik i Piotr Stanienda.

EP N-0600 Muza, 1970
Mknie piosenka dookoła. Zielona Góra 70
Mknie piosenka dookoła (A. Koziołek) / Dlaczego jestem sama (J. Sokołowska) // Piosenka amerykańskiego żołnierza (J. Szepf) / Piosenka pierwszych (W. Żyła)

Do sklepu!

EP N-0648 Muza, 1970
Maria Warzyńska - Laureatka Festiwalu Piosenki Radzieckiej Zielona Góra 70
Serce na śniegu / Tam gdzie cyganie // Nie rzucaj słów na wiatr / Dziewczyna trzpiot

3-5 czerwca 1971

I nagroda: Wiesława Kubicka, II nagroda: Maciej Wróblewski; III nagroda: Izabela Schuetz [Trojanowska].
recitale: E. Karewicz, D. Lerska, M. Święcicki, T. Tutinas, T. Woźniakowski, W. Zatwarski, No To Co, Ptaki, Trubadurzy.

EP N-0630 Muza, 1971
Laureaci Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Zielona Góra 1971
Szecherezada (R. Mielniczuk) / Bezkresna dal (G. Lewkowicz) // Bezkresna dal (W. Kubicka) / Niebieski Len (I. Schuetz [Trojanowska])

7-11 czerwca 1972

8 nagród głównych, m.in. dla Ludmiły Zamojskiej.
recitale: K. Cwynar, A. German, D. Lerska, B. Ładysz, J. Nowak, J. Zakrzeński, E. Złoytowska, Filipinki, Kwartet Warszawski, Trubadurzy.

EP N-0707 Muza, 1972
Festiwal Piosenki Radzieckiej. Zielona Góra 1972
Raz, dwa, trzy, kazaczok (T. Bogdziel) / Taruram (B. Hnat) // Romeo i Julia (L. Zamojska) / Koronki szronu (G. Gadomska)

Do sklepu!

13-16 czerwca 1973

I nagroda: zespół z Mrozów; II nagroda: Zbigniew Wojciechowski, III nagroda: Małgorzata Warchoł; IV nagroda: Michał Bajor; VI nagroda: Janusz Panasewicz.
recitale: A. German, B. Kapica, B. Ładysz, M. Rodowicz, A. Stockinger, A. Zwierz, 2 plus 1, Pro Contra.

EP N-0714 Muza, 1973
Zielona Góra 73
Kukuszka (M. Warchoł) / List bez odpowiedzi (M. Bajor) // Nie płacz dziewczyno (Z. Wojciechowski) / Wasia Wasilok (E. Mróz)

LP XL/SXL 0949 Muza, 1973
Piosenki radzieckie
Wesele (J. Połomski) / Pieśń rosyjska (A. German) / Moskiewski chłopak (T. Woźniakowski) / Dobry świat (S. Przybylska) / Na przystani (J. Kubicka) / Moja prośba o sen (W. Zatwarski) / Piosenka o Erewaniu (T. Woźniakowski) // Jeśli ty mi wierzysz (A. German) / Kocham (I. Jarocka) / Przystanie, portowe przystanie (Beltono) / Czułość (S. Przybylska) / Groźny kapral (W. Zatwarski) / Kalendarz (I. Santor) / Raz, dwa, trzy kazaczok (Beltono)

LP XL/SXL 0964 Muza, 1973
Czeremcha i bez
Samotna harmonia (J. Nowak) / Czeremcha i bez (K. Krzymar) / Kasieńka (J. Zakrzeński) / I kto go odgadnie (J. Kubicka) / Mołdawianka (W. Michałowski i K. Bajdor) / Podmoskiewski zmierzch (W. Zatwarski) / Sewastopol i walc (E. Poniatowska i A. Szajewski) // Pieśń o taczance (A. Szajewski) / Piosenka frontowego szofera (A. Stockinger) / Kocham życie (J. Nowak) / Serce (A. Stockinger i J. Kubicka) / Piosenka o lotniku (W. Michałowski) / Zwodzony most (M. Krajewska i J. Dukaj) / Piosenka o kapitanie (H. Machalica)

Do sklepu!

11-14 czerwca 1974

laureaci: m.in. Elżbieta Kuczyńska, Tamara Kucera, Danuta Stankiewicz, Irena Kwapińska, Irena Szemro, Ewa Czernisz.
recitale: K. Cwynar, I. Jarocka, E. Jodłowska, W. Kocoń, B. Ładysz, I. Santor, Alibabki, Bractwo Kutkowe 1791, Pro Contra.

EP N-0743 Muza, 1974
Laureaci Festiwalu Piosenki Radzieckiej Zielona Góra 1974
A ja jadę (Elżbieta Kuczyńska) / Co to jest szczęście (Irena Szemro) // Katarynka (Ewa Czernisz) / Dyliżans (Irena Kwapińska)

11-14 czerwca 1975

I nagroda: Małgorzata Ostrowska; II nagroda: Jacek Borkowski, Małgorzata Kotapska; III nagroda: Tamara Kucera i Piotr Stanieda; Cztery Samowary: Tadeusz Rysman, Walerian Ostrowski, Lidia Strzelecka, Kwartet z Raciborza.
recitale: A. German, T. Tutinas, L. Urbańska, U. Sipińska, Z. Sośnicka, Ł. Prus, J. Rawik, B. Zagórska, Andrzej i Eliza, Aura, 2 plus 1, M. Fogg, K. Krawczyk, B. Ładysz, A. Zwierz.

EP SN-0755 Muza, 1975
Laureaci Festiwalu Piosenki Radzieckiej Zielona Góra 1975
Los (Jacek Borkowski) / Walinki (Małgorzata Ostrowska) // Na tym świecie (Tamara Kucera, Piotr Stanieda) / Wiecznaja wiesna (Adam Smykowski)

9-12 czerwca 1976

I nagroda: Renata Danel; II nagroda: Leszek Trześniewski i Bożena Stolarzak; III nagroda: zespół Falstart.
recitale: A. Dąbrowski, E. Hulewicz, E. Igras, S. Kozłowska, A. Majewska, K. Prońko, D. Rinn, E. Śnieżanka, A. Stockinger, J. Strzelecka, M. Wróblewska, A. Zwierz, Czerwone Gitary, Happy End i Pro Contra.

LP SX 1415 Muza, 1976
Piosenki Radzieckie z festiwali w Zielonej Górze 1965-1976
Bywajcie znajome wybrzeża (Krystyna Waśkowska) / Płynie Wołga (Paweł Janowski) / Dlaczego (Julita i Małgorzata Sękiewicz) / Piosenka o sąsiedzie (Jadwiga Paduch) / Białym śniegiem (Ewa Komendarek) / Serce na śniegu (Maria Warzyńska) // Bezkresna dal (Wiesława Kubicka) / Romeo i Julia (Ludmiła Zamojska) / Nie płacz dziewczyno (Zbigniew Wojciechowski) / A ja jadę (Elżbieta Kuczyńska) / Na tym świecie (Tamara Kucera, Piotr Stanieda) / W ciemnym lesie (zespół Falstart)

7-12 czerwca 1977

I nagroda: Urszula Kasprzak (Urszula); II nagroda: zespół "Amati" z Bytowa i Anna Zalewska, III nagroda: zespół wokalny Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, Ewa Animucka, Adam Wroński, Bożena Ogonowska i Małgorzata Jabłońska.
recitale: B. Ładysz, A. Jantar, K. Krawczyk, J. Lech, Cz. Niemen, K. Prońko, A. Rosiewicz.

LP SX 1604 Muza, 1977
Laureaci XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej Zielona Góra 77
Kopciuszek (Urszula Kasprzak) / Komarki (Joanna Żwinklewicz) / Do widzenia, lato (Bożena Ogonowska) / Moja gitara i ja (zespół "Toccata") / Piosenka o Mozarcie (Stanisław Jankowski) / Czarownica (Małgorzata Jabłońska) / Kołysanka (Felicjan Andrzejczak) // Mołdawski pastuch (zespół "Amati") / Jest taka wojna (Anna Zalewska) / Wspomnienie (zesp. wok. Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu) / Ten dzień (Bożena Czernisz) / Matuszka (Ewa Animucka) / Ludzie mówią (Adam Wroński)

Do sklepu!

1986

LP SX 2497 Muza, 1986
Festiwal Piosenki Radzieckiej Zielona Góra '86. Laureaci
Śnij miła (Studio 123) / Serce nie śpi (Waldemar Kasperowicz) / Koronki Szronu (Zofia Szwed) / Stary zegar (Izba S) / Kosił Jaś koniczynę (Małgorzata Kras) / Miejskie kwiaty (Dariusz Niebudek) // Piosenka o śmiesznym ludziku (Tatiana Kauczor) / Poczekaj (Katarzyna Rogalska) / Parostatek (Jarosław Świerszcz) / Co tobie podarować (Ewa Kowalczyk) / Czekam (Bożena Żołyńska) / Weseli huzarzy (Studio 123)

Do sklepu!

< Poprzednia Następna >

  

 .:

:. 


    Kliknij!    Kliknij!    Kliknij!    Kliknij!

Fonorama, ul. Józefitów 3/12, 30-039 Kraków, tel. (012) 423-41-16.  
© Copyright by Fonopress, Kraków 2000-2006.